Ověřeno

Úvod > Informace pro rodiče

Akce na měsíc listopad 2019:

14.11. – představení "O rybářovi a rybce" - od 8.15 hod

18.11. – představení "Garry a jeho kamarádi" - od 9.00 hod

26.11. - 1. lekce plavání

27.11 – foto - série - vánoce - od 8.00 hod

Akce na měsíc říjen 2019:

3.10. – představení "Princezna na hrášku" - od 9.00

7.10.- návštěva českobrodské knihovny - "Kluci z mraveniště"  - třída Broučků a Koťat

17.10. – představení "Podzime, podzime" - od 8.15 hod

31.10. – představení "Klaun Pepíno" - od 9.00 hod

_______________________________________________________________

ODPOLEDNE PRO RODIČE S DĚTMI – TÁTO, MÁMO, POMOZ MI !

- Výroba dýňových strašidýlek

Vážení rodiče,

srdečně Vás zveme dne 8. 10. 2019 od 16.00 do 18.00 hod., kdy můžete na naší školní zahradě (v případě nepřízně počasí uvnitř) společně se svými dětmi vyrobit „dýňová strašidýlka“.

V 16.00 – 16.30 hodin se sejdeme a na terase MŠ (nebo ve třídě SLUNÍČEK) si děti společně s rodiči vydlabou svou donesenou dýni, kterou ozdobíme svíčkou a vystavíme na terase. Poté je necháme buď svítit na terase, nebo je možné si svou dýni odnést s sebou domů.

Budete tedy potřebovat vlastní dýni (je možné přinést do MŠ již ráno), ostrý nůž a nápad. Ostatní - (pytle na odpadky, svíčky, čaj a kávu) zajistíme my.

Pokud má někdo vlastní přebytky dýní, může se o ně podělit s ostatními.

Nahlašte, prosím, třídním paní učitelkám, kdo máte zájem se této akce zúčastnit.

Šikovné maminky prosíme o zajištění drobného občerstvení.

____________________________________________________________________________________________

Akce na měsíc září 2019:

11.9. – schůzka rodičů od 15.30 hod ve třídě Sluníček

program:  provozními informace, platby v MŠ, plánované akce a informace k nim

19.9. – představení maňáskového divadla - od 8.45 hod

30.9.- návštěva českobrodské knihovny - "Kluci z mraveniště"  - třída Sluníček a Lvíčat

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

U dětí nově nastupujících doporučujeme počáteční pobyt maximálně 1 - 2 hodiny (v rámci tohoto času mohou být rodiče 1. den ve třídě  s dítětem  - individuální pohovory s učitelkami - od 2. dne jsou děti  ve třídě bez rodičů), poté po dohodě s učitelkou, která rodičům sdělí, jak samostatný pobyt dítěte v MŠ probíhal, budeme pobyt dítěte prodlužovat (obvykle jsou děti  od 3. do 7. dne v MŠ do oběda - vše je však individuální, dle dohody).
 Doba příchodu dítěte do MŠ je ideálně 1. den do 8,00 hod, poté dle dohody s učitelkou. Osvědčily se příchody do 8.30 hodin( vždy po předchozí dohodě s učitelkou ) ne déle.
Do 8.00 hod však potřebujeme kvůli stravování vědět, kdo do MŠ ten den přijde, kdo ne - stačí telefonicky
Seznamy, do které třídy bude dítě chodit, budou vyvěšeny v budově MŠ přímo proti vchodovým dveřím.
 Toto doporučení chápejte, prosím, jako naši snahu  o co nepohodovější nástup Vašeho dítěte do MŠ, který pro dítě přináší změny v jeho životě a je pro něj svým způsobem zatěžující .
 Děti do MŠ potřebují:
 - bačkory (nedoporučujeme pantofle!- ani tzv. crocsy - z bezpečnostních důvodů)
 -  náhradní oblečení ( spodní prádlo, tričko,ponožky nebo punčocháče pro případ polití  či   jiné "nehody")
 - oblečení do třídy  ( ve třídách je teplo i  v zimě, není nutno děti oblékat příliš  teple, aby se nepotily)
 - oblečení na ven    ( pláštěnku a oblečení na zahradu - jiné kraťasy nebo tepláky než ty, které mají do třídy a pokrývku hlavy
  - pyžamo
 - 6x karton papírových kapesníčků(děti mají ve třídě kapesníčky volně k dispozici  na jedno použití)
 - 2x vlhčené ubrousky na WC (nebo raději vlhčený toal.papír)

Platby:
- 450,- Kč á měsíc - částečná úhrada neinvestičních nákladů školy - viz vyhláška školy
- cca 750 ,- Kč á měsíc činí celodenní stravné (od září 2019 plánujeme zvýšení cen stravného - bližší informace na schůzce rodičů)

- předplatné akcí školy